جزئیات خبر


قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از شرکت‌های فرش و کاشی خبر داد؛

تقویت و توسعه هنرهای اسلامی و ایرانی با هدف اشتغال زایی برای محرومان

تقویت و توسعه هنرهای اسلامی و ایرانی با هدف اشتغال زایی برای محرومان
1396/6/22

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: برنامه ریزی مدونی برای توسعه و تقویت هنرهای اصیل اسلامی و ایرانی به کار رفته در حرم مطهر رضوی صورت گرفته و شورایی با حضور اساتید و هنرمندان مبرز کشورمان برای این مهم تشکیل شده است.
 
به گزارش آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در بازدید از شرکت‌های فرش و کاشی سنتی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در حکم انتصاب تولیت معزز آستان قدس رضوی به ظرفیت عظیم فرهنگی و حفاظت و صیانت از گنجینه‌های هنری حرم مطهر امام رضا(ع) تأکید فرموده‌اند و تحقق این اهداف متعالی از ضرورت‌های دوره جدید این مجموعه معنوی است.
وی تصریح کرد: در مجموعه کارگاه‌های شرکت فرش آستان قدس رضوی در مشهد و کاشمر مجموعاً ٣٥٠ هنرمند قالی باف مشغول کار هستند که  ظرفیت اشتغال آنها به ٢ برابر افزایش خواهد یافت.
بختیاری با بیان اینکه ایجاد و احداث کارگاه‌های تولیدی و حمایت از مشاغل خانگی و صنایع دستی و تبدیلی از رویکردهای آستان قدس رضوی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، اذعان داشت: حفظ کرامت انسان‌ها و توانمند سازی محرومان و مستضعفان از مهمترین تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی به معاونت امداد مستضعفان است.
وی گفت: هنرمندان و اساتید فن در طول اعصار مختلف بهترین و کیفی‌ترین آثارشان را در مجموعه اماکن متبرکه رضوی خلق کرده‌اند و در حال حاضر نیز مجموعه‌ای از استادان و هنرمندان خلاق و با استعداد در آستان قدس رضوی مشغول خدمت هستند.
بختیاری با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای توسعه هنرهای اسلامی و ایرانی افزود: انتقال تجارب ارزشمند هنرمندان به نسل جوان و آموزش و تربیت آنان و مستندسازی شیوه‌های اجرای هنرهای اصیل حرم مطهر امام رضا(ع) در دست اقدام است.
225-96

نظر شما