جزئیات خبر


مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی:

سالانه 75 هزار مترمربع فرش در حرم مطهر رضوی نونما می‌شود

سالانه 75 هزار مترمربع فرش در حرم مطهر رضوی نونما می‌شود
1396/4/12

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی گفت: سالانه حدود 75 هزار متر مربع فرش دست‌باف و ماشینی در حرم مطهر رضوی نونما می‌شود.
غلامرضا باغشنی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: از این میان، 5 هزار متر مربع فرش دست‌باف و حدود 70 هزار متر مربع فرش ماشینی است که در رواق‌ها و صحن‌ها تعویض و نو می‌شود.
وی با بیان این که فرش‌های حرم مطهر رضوی همیشه نو و نزدیک به نو است، گفت: فرش‌های دست‌باف مذکور از جنس پشم درجه یک داخلی و پنبه و فرش‌های ماشینی از جنس نخ اکرلیک درجه یک بایر آلمان است.
باغشنی ادامه داد: در فرش‌های جدیدی که از ابتدای امسال وارد حرم امام رضا(ع) شده است، از طرح‌های افشان، لچک ترنج و افشان ترنج، استفاده شده است.
وی با اشاره به جمع‌آوری سالانه 70 هزار متر مربع فرش ماشینی و 5 هزار متر مربع فرش دست‌باف از صحن‌های و رواق‌های حرم مطهر رضوی، گفت: تمامی رواق‌ها و بیشتر صحن‌های حرم مطهر رضوی با فرش‌های ماشینی و دست‌باف مفروش می‌شود.
باغشنی درباره فرش‌های جمع‌آوری شده از صحن ها و رواق های حرم مطهر رضوی، گفت: این فرش‌ها در محل نمایشگاه شرکت واقع در مقابل باب‌الجواد، به فروش می‌رسد.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی ادامه داد: عمده مشتری‌های این فرش‌ها، خانوارهای کم‌بضاعت و نمازخانه‌های سایر ادارات و همچنین مساجد و تکایا هستند.
92-96

نظر شما