جزئیات خبر


مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی:

احداث رنگرزخانه مکانیزه را در دستور کار داریم

احداث رنگرزخانه مکانیزه را در دستور کار داریم
1396/4/11

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی گفت: ارتقاء تمامی دارهای چوبی به آهنی و احداث رنگرزخانه مکانیزه را در دستور کار برنامه های استراتژیک شرکت داریم.
غلامرضا باغشنی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی 3 ماه ابتدایی سال 1396، هزار و 250 متر مربع فرش دستباف عمدتا 30 رج با ابعاد 5 * 3/5 متر مربع تا 8 * 6 متر مربع، تولید شده است.
وی ادامه داد: فرشهای این شرکت همیشه مطابق با بالاترین کیفیت و استانداردهای موجود، تولید میشود.
باغشنی با اشاره به وجود 60 دستگاه دار چوبی و آهنی در کارگاههای شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: در کارگاه کاشمر، 3 دستگاه دار آهنی به عرض 104 متر و 35 دستگاه دار چوبی، در 5 سالن وجود دارد.
وی ادامه داد: در کارگاه مشهد نیز 4 دستگاه دار آهنی به عرض 264 متر و 18 دستگاه دار چوبی در 4 سالن، به تولید فرش دستباف اختصاص یافته است.
باغشنی با بیان این که در حال حاضر 500 نفر بافنده در کارگاههای مشهد و کاشمر شرکت مشغول به کار هستند، افزود: هر بافنده سالانه، بین 10 تا 12 متر مربع فرش دستباف تولید میکند.
وی درباره جنس فرشهای دستباف تولید این شرکت گفت: جنس پرزها از پشم درجه یک داخلی و تار و پودها نیز از جنس پنبه است.
باغشنی ادامه داد: در بافت فرشهای دستباف حرم، از طرحهای افشان، لچک ترنج و افشان ترنج استفاده میشود.
وی با اشاره به خرید فرش ماشینی مورد نیاز حرم مطهر رضوی، گفت: معمولا در طول سال، حدود 70 هزار متر مربع فرش ماشینی و بیشتر در ابعاد 3 * 2 خریداری میشود.
89-96

نظر شما